Afitap Meyhane Tunus

Afitap Meyhane Tunus

Son zamanlarda Ankara'da hangi meyhaneyi önerirsiniz diyen herkese verdiğim yanıt Afitap Meyhane Tunus oluyor. Tunalı caddesine paraleli olan Tunus Caddesinde; Ot isimli mekanın karşısında yer alıyor, yanında ise Tint bulunuyor(Düzeltme: Tint ile birleşerek mekan kapasitesi 2 katına çıkmış bulunuyor). otopark hizmeti bulunmuyor ancak karşısında yer alan açık otoparka yada cadde üstündeki valelere aracınızı bırakabilirsiniz. Afitap Meyhane 3 kısımdan oluşuyor. Ön Bahçe, içeri kısım ve arka bahçe. Çok popüler olduğu için 2 hafta öncesinden yer ayırtmanız gerekebilir. Sigara kullanıyor iseniz ön ve arka bahçe tarafında yer ayırtabilirsiniz, ısıtıcılar sayesinde soğuğu hissetmiyorsunuz. Benim tavsiyem içeri kısımda şöminenin yanındaki masayı ayırtmanız.

Afitap Meyhane Ön Bahçe

Afitap Meyhane Ön Bahçe

Afitap Meyhane İçerisi

Afitap Meyhane İçerisi

Afitap Meyhane Arka Bahçe

Afitap Meyhane Arka Bahçe

Gelelim Afitap Meyhanenin lezzetlerine ve kaliteli hizmetlerine. İçeri girdiğiniz zaman Afitap Meyhane nin sahibi Murat Bey sizi güler yüzüyle karşılıyor. Yerinizi aldıktan sonra garson arkadaş size meze seçimi konusunda yardımcı olmak için meze dolabına götürüyor, mezeleri buradan seçiyorsunuz. Şimdiye kadar gördüğüm en geniş ve dolu meze dolabı diyebilirim. O kadar çok meze var ki dolaba sığmıyor, piramit taşları gibi borcamlarda üst üste dizilmiş mezeler bulunuyor. Afitap Meyhane de canlı müzik bulunmuyor. Onun yerine sohbet etmenize engel olmayacak bir düzeyde müzik yayını yapılıyor. Dekorasyon olarak duvarlarda eski Türk filmleri oyuncularının fotoğrafları bulunuyor. Tuvaletler alt katta bulunuyor. Gelelim yemeklere, size tavsiyem ana yemek istemeyin bol bol ara sıcaklardan tadın. Klasik meyhanelerde görebileceğiniz mezelere benzemediği için kendimi masterchef's yarışmasının tadımında gibi hissetmiştim.

Beğendiğim Mezelerin görsellerini sizinle altında isimleri ile birlikte paylaşıyorum.

Çedarlı Biber

Çedarlı Biber

Yengeç Köfte

Yengeç Köfte

Karidesli Dil Sarma

Karidesli Dil Sarma

Keçi Peynirli Et

Keçi Peynirli Et

Sipariş vermeniz gereken bir sıcak daha Keçi peynirli et.

Gavurdağı Salata

Gavurdağı Salata

Gavurdağı salatası çok başarılı kesinlikle sipariş veriniz.

Roka Salatası

Roka Salatası

 

Tatlı olarak ikram edilen kireçte kabak, dondurma ile birlikte servis ediliyor ve son derece başarılı. Tatlının yanında ufak bir meyve tabağı da ikram ediliyor.

Kireçte Kabak

Kireçte Kabak

Afitap Meyhane Meyve Tabağı

Afitap Meyhane Meyve Tabağı

Afitap Meyhane Fiyat

  • Soğuk Mezeler 15-20 TL.
  • Sıcak Mezeler 35-50 TL.
  • Porsiyonluk olan mezeler ise 10-15 TL seviyesinde.
  • Salatalar 20-30 TL.
  • Kuver olarak 5 TL gibi cüzi bir ücret alıyorlar.
  • 70'lik  Yeni Rakı 230 TL.

İki kişi 250-350 tl arasında bir fiyat ödeyebilirsiniz.Şubat 2019

Afitap Meyhane Tunus Telefon: 03124672667

No Comments Yet.

Leave a comment