Bigos

Bahçelievler 7. caddenin sonunda yer alan The Bigos , markanın ilk hizmete açılan yeridir, daha sonra açılan Kızılay ve Tunus şubeleri franchise olarak hizmete girmiştir. The Bigos açıldığı 2008 senesinden bu yana kalitesini, güler yüzlü hizmetini ve gerçekten uygun fiyatları ile kendini hiç bozmadı. Mekanın iki sahibi bulunmaktadır, Erkan Bey ve Bülent Bey uzun yıllar önce Amerika'da çeşitli işlerde çalıştıktan sonra kendi yerlerini açmaya karar vermişler ve bende iyi ki de bu kararı almışlar diyorum. Mekanda yemeğiniz yada içeceğiniz ile ilgili bir sorun olduğunda garsonlara söyler söylemez sizinle ilgileniyor ve sorunu çözüyorlar bu konuda gayet iyi niyetli ve kibarlar. Mekanın sigara içilebilir bahçe bölümü ve içeri bölümü bulunmaktadır. İçeride yer alan ve yurt dışından getirilen birbirinden farklı objeler sizlerinde dikkatine çekecektir. Gittiğiniz zaman yer yok ise kapının önünde bekleyen şapkalı Ercan Bey sizinle ilgilenecektir.

Bigos'da Ne Yenir Ne İçilir:

Yemek ve içki fiyatları sizleri memnun eden cinsten, menüde yer alan en pahalı yiyecek 24 TL. Çeşitli burgerler, makarnalar ve et yemekleri olan mekanda, benim size önerim kajun baharatlı tavuk sepetidir hem uygun hemde aşırı doyurucu, fiyatı ise 13,5 TL. Masada bulunan soslar ve yemeğe dahil olan soslar dışında ben genelde ek olarak ballı hardal istiyorum. Ufak bir kapta gelen sosun 1,5 TL olmasını biraz pahalı buluyorum.

bigos menü

bigos menü

Tıpkı Kıtır'da olduğu gibi patates kızartmasının üstüne 42 çeşit baharattan yapılan özel bir karışım döküyorlar, dilerseniz bu karışımı garsonlara rica ederek satın alabiliyorsunuz 100 gramını 10 TL karşılığında temin edebilirsiniz.

Biraz da içkilerden bahsetmek istiyorum yemeğinizi bitirdiğiniz zaman üstüne değişik kokteyller içebilir veya şarap ve biradan devam edebilirsiniz. şişe şarap fiyatlarını görünce şok olacağınıza eminim çünkü fiyatlar 30 TL den başlıyor, menüye baktıktan sonra inanmayıp, garsona "acaba bu şişe 37,5'lık küçük şişe mi?" diye sorduğunuzda güler yüzlü bir şekilde hayır efendim büyük şişe yanıtını alacaksınız:). İthal biraların da yer aldığı menüde 50'lik Efes fıçı bira fiyatı ise 13 TL

 

Diğer iki şubesine de gitmeme rağmen burası benim favorimdir.

İletişim için: 0312 212 62 63

 

 

No Comments Yet.

Leave a comment