Çelebi Restaurant Ankara Çubuk

Çelebi Restaurant

Çelebi Restaurant; Esenboğa Havalimanı üzerinde, Akyurt Ülker fabrikasını geçince sağda yer alan Çelebi Restaurant, çardakların yer aldığı bahçe bölümü ve iki katlı kapalı alanı ile müşterilerine hizmet vermektedir. Restoran önünde otopark bulunmaktadır, isterseniz aracınızı kendiniz park edebilirsiniz veya  valeye de verebilirsiniz. Varsayalım hava limanına yolunuz düştü ve bir ziyaretçiyi almak için civarda beklemeniz gerekiyor. Boş yere aracınızın içinde beklemeyin Çelebiye uğrayarak beklemediğiniz bir lezzetle tanışın. Samimi olarak belirtmek isterim şehrin bu noktasında böyle bir lezzet bulacağımı beklemiyordum.

çelebi restaurant

Tesisi yazın ve kışın olmak üzere iki kere ziyaret etme şansım oldu. Dolayısıyla hem çardaklarda hem de kapalı bölümünde yemek yedim. Fiyatları görebilmeniz için menünün fotoğrafını çektim.

çelebi restaurant

çelebi restaurant

Genelde bu tarz içkili mekanlarda yemeklerin fiyatları pahalı olmasına rağmen burada yemek fiyatları görüldüğü üzere gayet uygun. Siparişlere gelince, ana yemeklerden önce yoğurt ve çoban salatasını öneriyorum, yanında ikram olarak tereyağ ve tulum peyniri getiriyorlar sıcacık lavaş ile mükemmel gidiyor.

çelebi restaurant

Yemekler

Ana yemek olarak bir çok alternatif olmasına rağmen iki gidişimde de kuzu şiş tercih ettim, hem fiyatı hem de porsiyonu açısından son derece memnun kaldım, ayrıca bu restoranın porsiyonları oldukça doyurucu hatta bazı yerlere göre neredeyse 2 porsiyona denk kuzu şiş getiriyorlar. Öğrendiğim kadarıyla hayvanlarını Kızılcahamam'da kendi yerlerinde yetiştiriyorlar o nedenle son derece lezzetli et yemekleri servis ediyorlar.

Tatlı olarak ise kabak tatlısı ve künefe bulunuyor ancak aşırı derece doyduğumuz için yerimiz kalmadı ve tatlıları başka bir ziyaretimize erteledik. Özellikle Ankara'da et yemek için gidilmesi gereken önemli bir tesis olduğunu düşünüyorum, biraz uzak olsa da yolunuz düştüğü takdirde es geçmemelisiniz. Ziyaretinizi yaz aylarına denk getirebilirseniz bahçenin'de keyfini çıkartabilirsiniz.

Çelebi Restaurant İletişim için:

03123992163

No Comments Yet.

Leave a comment