Değirmen Kebap

Değirmen Kebap Ankara

Ak parti genel merkezinin karşısında yer alan Değirmen Kebap; Enteresan bir şekilde kahvaltısı ile de meşhur olmuştur.  Gittiğim zaman gerçek adının Değirmentepe olduğunu öğrendim ama nedense herkes değirmen kebap olarak biliyor o nedenle bende başlığı ona göre yaptım. Ziyaretim Pazar günü sabah olduğu için bu yazıda sadece mekanın kahvaltısından bahsedeceğim. Mekanın etrafındaki inşaatlardan kaynaklı girişi arkalardan dolanarak yürümeniz gerekiyor. Ana cadde üzerinden de girişi bulunuyor ama park sorunu olacağı için bu yolu seçtim. Değirmen Kebap da çocuklu aileler için oyun parkı bulunuyor. Mekanın içinde iki farklı bölüm bulunuyor yola bakan taraf daha ferah geldi benim için rezervasyon yaptırırken belirtmenizi öneriyorum. Kahvaltı fix menü  40 TL olarak ücretlendirilmiş. Serpme olarak masaya gelen kahvaltının yanında sınırsız çay bulunuyor. Sofrada otururken  özellikle kalabalık bir grup iseniz kendinizi milletvekili gibi hissedebilirsiniz, google milletvekili kahvaltı yazın demek istediğimi anlayacaksınız?.

değirmen kebap

değirmen kebap

Mutfaktan ayrı bir bölümde pişi ve yumurtalı ekmek yapan teyze var, kahvaltılıklarınız gelir gelmez sıcak olarak servis ediyorlar. Yemeğe  başladıktan 15-20 dakika sonra etli yaprak dolması ve dilim ekmek üzerinde et getiriyorlar bir nevi kıymalı pide diyebiliriz. Bir ara Garson arkadaş gelerek sucuğunuz nasıl olsun diye sordu bize  tereyağında kızarmış olsun dedik yumurtayı ayrı gelir diye düşünerekten. Sucuk geldikten sonra yumurtayı sorduğumuzda başka hakkımız olmadığını söylediler. Bilseydik sucuklu yumurta derdik.

Kahvaltımız boyunca taze olmadığını düşündüğüm portakal suyumuz yenilendi,  taze olsa böyle bir hizmet olmazdı sanıyorum?. Kahvaltılık olarak gelen ürünler son derece taze ve lezzetliydi. Sırf masa kalabalık olsun diye konulmuş ürünler yoktu. Kahvaltımızın üstüne garson arkadaşa türk kahvesi siparişi verebiliyormuyuz diye sorduk. Sorma nedenimiz, menüye dahil olup olmadığını öğrenmekti, garson arkadaş tabiki dedi ancak hesap geldiğinde Türk kahvesi ayrıca ücretlendirilmişti. Değirmen kebap tekrar ziyaret edilmek üzere listeme yazıldı. Bu sefer ana yemeklerin bulunduğu bir yazı yazarak buraya ekleyeceğim. Özet olarak kahvaltı için gitmenizi önereceğim bir mekan daha listeye eklenmiş oldu. Gitmeden önce özellikle kahvaltı için rezervasyon yaptırırsanız iyi olur.

 

İletişim için :  0312 285 06 06

 

Ankarada gidebileceğiniz diğer kahvaltı adresleri için tıklayın

No Comments Yet.

Leave a comment