Devrez Çorba:

Ankara'da gece gezip eğlendikten sonra, son durak çoğunlukla işkembe çorbacıları olurdu. Devrez bu geleneğe mercimek çorbası ile yeni bir seçenek ekledi. Devrez çorba Esat caddesinin bitiminde ikiye ayrılan yolun solunda kalmaktadır, aspavaları geçtikten yaklaşık 100 metre sonra diyebiliriz. Detaylı konumu yazının sonunda ekleyeceğim. Devrez; büyük sanayide yer alan Üstünel köftecisi gibi yeşillikleri masanızın üstüne naylon sererek servis ediyor. Yeşillik olarak küçük domates, taze yeşil soğan, marul, roka ve taze nane getirip üstüne de bolca limonu sıkınca yemeği beklemeden saldırıyorsunuz.

Devrez’de klasik kebapcılarda olduğu gibi ızgara çeşitleri de bulunuyor ancak buranın bana göre favorisi mercimek çorbası, tahta kaşık ile servis edildiği için kendinizi Keloğlan filmlerinde ki handa çorba içiyor gibi hissedeceksiniz. Çorbanın fiyatı 11 TL ve yanında gelen yeşillikler hesaba yansıtılmayıp ikram oluyor. Daha önce gittiğimde adana kebabını da denemiştim ama çok memnun kalmamıştım, yani çok farklı bir lezzet değil başka yerlere göre.

 

Devrez'de denemenizi isteyeceğim diğer lezzet ise günlük hatta akşamlık olarak üretilen acılı çiğ köfte. Her gün akşam saat 7’de 15 kg olarak hazırlanıyor ve aynı günün gecesine bitmiş oluyor fiyatı ise 10 TL. Tatlı olarak ise sütlü tel kadayıfını deneyebilirsiniz.

Mekanda otopark konusunda sorun yaşanmıyor önündeki yada karşısındaki kaldırımda her daim uygun park yeri bulunabiliyor. Özet olarak sizlere tavsiyem gündüz olsun gece olsun mercimek çorbasını denemeniz için buraya gelmenizdir. Gelmeden önce rezervasyon yaptırmanıza gerek olmadığını düşünüyorum.

İletişim için: 0312 436 49 10

 

No Comments Yet.

Leave a comment