Dilmaçlar Oltu Cağ Kebabı

Dilmaçlar Oltu Cağ Kebabı

Oltu kebabı deneyimlerimiz sitelerde yer alan dilmaçlar oltu cağ kebabı ile devam ediyor. Burası için gizli bir lezzet noktası diyebiliriz. Sitelerin yukarısında yer alan mekanın etrafında yıkık ve eski binalar bulunuyor, ilk etapta biraz garipseyebilirsiniz ama yılmayın devam edin ? . Sonrasında ulaşacağınız lezzet buna değecektir. Mekanın önünde otopark problemi bulunmuyor dolayısı ile valesi de yok. Aracınızı direk Dilmaçların önüne park edebilirsiniz. Mekanın müşterileri ağırlıklık olarak sitelerin esnafından oluşuyor.6-7 kere gidişimden sonra benim gördüğüm kadarı ile  müşteriler atölyede çalışanlar değil de patronlar ve satış temsilcilerinden oluşuyor. Müşteri portföyünden bahsetmemin nedeni civara göre mekana önyargılı olarak yaklaşmamanız içindir. Mekanda tahmin edeceğiniz üzere tek çeşit yemek olarak cağ kebabı sunuluyor menü istemenize gerek yok. Şiş fiyatı 14 TL. Belkide Ankara'daki en yüksek fiyat olabilir. Ancak her gidişimden sonra etin kalitesinden çok memnun kaldım. Sadece bir keresinde et biraz sert gelmişti ama istisnalar kaideyi bozmaz.

Dilmaçlar oltu cağ kebabı

Dilmaçlar oltu cağ kebabı

Genel olarak konuşmam gerekirse eti son derece yumuşak sulu ve lezzetli, ağzınızda çiğnerken sakız gibi olmuyor. Kuru bir et değil kesinlikle belirtmeliyim pişirme ayarını iyi ayarlıyorlar. Yemeğin yanında ikram olarak çoban salata biber turşusu ve köz biber bulunuyor. Acı biber seviyor iseniz kırmızı olanlar tam size göre diyebilirim. Et ile birlikte diğer cağ kebapçılarda pek rastlanmayan şekilde lavaş ve ekmek geliyor.

Dilmaçlar oltu cağ kebabı

Dilmaçlar oltu cağ kebabı

Buranın ekmeği farklımıdır bilmiyorum ama ekmek ile daha lezzetli oluyor baştan söylemesi. Gittiğiniz zaman kesinlikle fark edeceğinize eminim. Şuan bunları yazarken karnım acıktı gerçekten?. Tatlı olarak ise fıstıklı hasır kadayıf bulunuyor. Yemeğinizden sonra muhakkak çay eşliğinde tatlıyı denemenizi öneriyorum. Başta da belirttiğim gibi mekanın bulunduğu konum sizi rahatsız etmesin. Önerdiğim arkadaşlarım aileleri ile gidip fiyatını konusunda son derece memnun kalmışlardır. Ufak bir önerim daha olsun eğer hafta içi gidecek olursanız kesinlikle öğlen saat 1-1.5 gibi orada olun etin en lezzetli olduğu aralık diyebilirim. Unutmadan söyleyim mekan akşam 8:30 gibi kapanıyor.

İletişim ve Rezervasyon için: 03123493035

 

No Comments Yet.

Leave a comment