Eğriçimen İncek Restaurant

Eğriçimen İncek Restaurant

Son zamanların konut piyasasında revaçta noktası olan İncek bölgesinde yaşayan kişilerin sayısı ile doğru orantılı olarak mekanlar açılıyor. Eğriçimen bunlardan bir tanesi. Bu Ramazan ayında epeyce dışarıda iftar yaptığım için burayı da iftar saatinde ziyaret etme şansım oldu. Daha önceden hemen yan tarafında yer alan Lilyum'a kahvaltı için gitmiştim. Aslında  Eğriçimen de kahvaltısı ile popüler olmuş bir mekan, ramazan ayı sonrasında ayrıca kahvaltısı içinde geleceğim.

Eğriçimen İncek

Eğriçimen İncek

Mekan size yem yeşil bir ortamda masalarını açıyor. İncek bölgesinde yer alan mekanların çoğunda olan bir özellik. Benim gibi doğa sever biri iseniz bu bölge tam size göre. Mekanda arabanızı valeye verme zorunluluğunuz var gibi çünkü etrafta park edecek bir yer bulunmuyor bulvar üzerine park  etmemek için mekanın otoparkına koyuyorsunuz. Ufak bir öneri mekanın tam karşısında denk getirebilirseniz 3-4 arabalık boş bir cep bulunuyor ama karşıdan karşıya geçmek için refujdan atlamanız gerekiyor. Bizim oturduğumuz masa erik altında çimenlerin üzerinde çok huzurlu bir masaydı. Ağaçtaki erikleri gözüme kestirmiştim çorbayı içer içmez toplamak için:). Gelelim iftar menülerine.

eğriçimen iftar

Eğriçimen iftar menüsü

Başlangıçlar

Biz iki arkadaş 3. menüyü seçtik. ortak olarak sac kavurma ve karışık ızgara yedik. Sac kavurmanın porsiyonu son derece küçük geldi hele ki iftar menüsünde bu şekilde olmamalı diye düşünüyorum. Sac kavurmasının altında yanan ateş sayesinde yemeğinizi soğumadan yiyebiliyorsunuz.

Sac Kavurma

Sac Kavurma

Ancak ateşi söndürmeden uzun süre beklerseniz bütün etin suyu kayboluyor dikkat etmeniz lazım. Karışık ızgara ise porsiyon olarak yeterliydi. Beğenmediğim tek nokta bifteklerin kuru olmasıydı onun dışında et, tavuk ve adana güzeldi. Öyle abartılı bir şekilde kesin gidin ızgaraları süperdi diyemeyeceğim ama tekrar belirtiyorum güzeldi.

Karışık Kebap

Karışık Kebap

Yemeklerin sonrasında ise gelen tatlılar, güllaç ve kemalpaşa tatlısını maalesef beğenmedim. Güllaç kuruydu, kemalpaşa ise pişmemiş gibiydi fazla yumuşak değildi İtalyan usulu bir kemalpaşa tatlısı:).

Kemalpaşa tatlısı ve Güllaç

Kemalpaşa tatlısı ve Güllaç

Özet olarak anlatmak gerekirse, belkide yaşadığım sıkıntılar ramazan ayı nedeniyle yoğunluktan olmuş olabilir bu konuda emin değilim. O nedenle güzel bir havada çocuklarınız ile birlikte hem temiz hava almak hemde ortalama bir yemek istiyorsanız burayı tercih edebilirsiniz.

Rezervasyon ve iletişim için telefon: 03124601616

2 Responses

 1. Barış Okyay

  Mekan hakkında ki düşünce ve yorumlardan sonra gitme ihtiyacı hissettim açıkçası 🙂
  Ramazan ayı’nda ki menüleri kaçırdık ama kahvaltı ve genel olarak mekan atmosferi konusunda birkaç şey söylemek gerekirse öncelikle mekan gerçekten güzel ve kalabalık olmasına rağmen sıkış tepiş ve iç içe bir durum sözkonusu değil, gerek yerleşim planı gerekse yetkililerin titiz ve düzenli yönlendirmeleri sonucunda gayet keyifli bir şekilde hem sohbet edip hem de yemeklerinizi yiyebiliyorsunuz. Yan masalarla veya diğer gruplarla çok da iç içe geçmeden kendi ortamınızı yaşayabiliyorsunuz.
  Kahvaltı konusunda 3 kişi gitmiştik. Baştan büyük boy kahvaltı sorduk. Garson arkadaş bize büyük boy kahvaltı’nın 3 kişi için çok fazla olacağını küçük boy kahvaltı’nın yeterli olacağını söyledi. Gerçekten çok hoşumuza gitti bu tarz bir yaklaşım . Normalde tam tersini görmeye alışmışken dakika bir goıl bir güzel başlangıç oldu 🙂
  Sonrasında hızlı servisin yanında servis ekipmanları’nın temizliği ve kahvaltılıklar da kesinlike beklentilerin üzerindeydi. Hepsinden önemlisi ne istersek isteyelim maksimum 10 dakika içerisinde masamıza geldi. Hiçbir şekilde hatırlatmamıza gerek kalmadı. Semaverde gelen çay gayet lezzetli ve tazeydi.
  Kahvaltı sonrasında yaklaşık 5 saatimizi mekanda geçirdiğimiz için Ciğer, Mantar, Sigara Böreği ve yeni gelen misafirlerimiz için omletlerden de istedik. Hepsi gayet lezzetliydi ancak ciğer hepsinden ayrı bir güzeldi.
  Yanımıza gelen misafirlerimizin çocukları için oyun parkı’nın olması da gayet işimize geldi açıkçası. Hem çocuklar orada kendi başlarına vakit geçirdi hem de anne babalar bizlerle daha fazla sohbet edebilme fırsatı buldu.
  Bu konuda söyleyebileceğim tek olumsuz nokta oyun parkı ve otopark’ın yanyana olması bence tehlikeli zira çocukların heran dışarı fırlama gibi durumları olabiliyor.
  Son olarak ödediğimiz fiyat da 6 kişi gözönüne alınırsa gayet makuldü.
  Kesinlikle doğru seçim olduğunu söyleyebilirim. Yönlendirme ve görüşler için çok teşekkür ederim.
  Sayenizde bir mekan daha kattık listemize.

  • gezencan

   Samimi paylaşım için çok teşekkür ederim

Leave a comment