Ekşi Maya Tunalı

Ekşi Maya Tunalı

Ankara'da kahvaltı mekanları yazımda bahsetmiş olduğum ekşi maya tunalı rahmetli Süleyman Demirel'in Güniz sokaktaki evinin karşisinda Divan Otelin olduğu binada bulunmaktadır. Daha onceden Niki isimli restoran olarak hatirlayabilirsiniz. Mekan son derece nezih ve Avrupai bi havaya sahip. Kahvaltısı ile meşhur olan Ekşi Maya; kendi üretimleri olan ekmeklerini sizlere sunuyor. Mekanada adını veren mayayı kullanmaktalar. Dilerseniz bu ekmeklerden ayrıca satın alabiliyorsunuz.

Ekmek çeşitleri

Ekmek çeşitleri

Ekşi Maya Pazar kahvaltıları ile meşhur bir yer haline gelmiş gitmeden 1 gün önce rezervasyon yaptırmaniz gerekiyor aksi takdirde yer bulamayabilir iyi ihtimalle ortadaki ince uzun masada oturabilirsiniz. Bu masa alışılışın dışında kahve konsepti ile kahvaltı konseptini birleştiriyor. Yanlız geldiğiniz zaman tercih edebilirsiniz diye düşünmüşler.

Ortam

Ortam

Mekan sadece kahvaltı hizmeti sunmuyor gün içerisinde de gelip yemek yiyebilir ve dinlendirici ortam eşliğinde kahve içebilirsiniz,  ama benim tavsiyem kahvaltıya gitmeniz yönünde olacaktır. Çok güzel bir özelliği belirtmeden geçmeyim içeride kesinlikle sigara kullanımı yasak, sigara içebilmek için mekanın kapısının önünde kaldırıma çıkmanız gerekiyor.

En Güzel Masa

En Güzel Masa

O kadar bahsettik kahvaltisi iyi ekmekleri iyi diye dilerseniz menüden başlayalım

 

Ekşi Maya Tunalı Fiyatlar:

Ekşi Maya Tunalı Menü

Ekşi Maya Tunalı Menü

Kisi başı 43 tl olan kahvaltı, listesindeki pazar süprizi ile her hafta ayrı bir kahvaltılık olarak bizlere sunuluyor. Serpme şeklinde gelen kahvaltı sizi dilimlenmiş sıcacık ekmeklere saldırmanıza sebep oluyor. Ekmekler tam buğdaydan yapılmış olup Cevizli, zeytinli, acılı, çikolatalı ve sade ekmek çeşitleri bulunuyor.

Ekmek Reyonu

Ekmek Reyonu

Ekmeklerin hepsi çok lezzetli ve sıcak servis ediliyor. Muhakkak soğuk sızma zeytin yağı talep ediniz. Sıcak ekmek ve beyaz peynirle çok iyi gidiyor. Kahvaltı ile hissettiğim eksiklikler ise kişi sayısı artsa bile bal, reçel ve söğüş miktarı aynı oranda artmıyor gibi geldi, bununla birlikte ek olarak portakallı gelen reçel aşırı suluydu belkide olması gerektiği şekli budur.

Kahvaltı

Kahvaltı

Özet olarak nezih ortamı, şehir içinde oluşu ve kaliteli ürün kullanıyorlar. Haftasonu kahvaltısı için kesinlikle tavsiye ediyorum. Özellikle şehir dışından gelen misafirlerinizi Pazar günü ağırlamak için doğru adres diyebilirim.

Ankara'da Önerdiğim diğer kahvaltı mekanları için tıklayın

İletişim için: 0312 457 40 43

         

No Comments Yet.

Leave a comment