Ekşi Maya Tunalı

Ankara'da kahvaltı mekanları yazımda bahsetmiş olduğum ekşi maya tunalı rahmetli Süleyman Demirel'in Güniz sokaktaki evinin karşisinda divan otelin olduğu binada bulunmaktadır. Daha onceden Niki isimli restoran olarak hatirlayabilirsiniz. Mekan son derece nezih ve avrupai bi havasi bulunuyor kahvaltısı ile meşhur olan Ekşi Maya; kendi uretimleri olan ekmeklerine mekanada adını veren ekşi maya kullanmaktalar. Dilerseniz bu ekmeklerden ayrıca satın alabiliyorsunuz.

Ekşi Maya pazar kahvaltıları ile meşhur bir yer haline gelmiş gitmeden 1 gün önce rezervasyon yaptırmaniz gerekiyor aksi takdirde yer bulamayabilir iyi ihtimalle ortadaki ince uzun masada oturabilirsiniz.

Mekan sadece kahvaltı hizmeti sunmuyor gün içerisinde de gelip yemek yiyebilir ve dinlendrici ortamda kahve içebilirsiniz. Ama benim tavsiyem kahvaltiya gelmeniz.

O kadar bahsettik kahvaltisi iyi ekmekleri iyi diye dilerseniz menüden başlayalım

Kisi başı 42 tl olan kahvaltı, listesindeki pazar süprizi ile her hafta ayrı bir kahvaltılık olarak bizlere sunuluyor. Serpme şeklinde gelen kahvaltı sizi doğrudan dilimlenmiş sıcacık ekmeklere saldırmanıza neden oluyor. Ekmekler Tam buğdaydan yapılmış olup Cevizli, zeytinli, acılı, çikolatalı ve sade ekmek çeşitleri bulunuyor.

Ekmeklerin hepsi çok lezzetli ve sıcak servis ediliyor. Muhakkak soğuk sızma zeytin yağı talep ediniz sıcak ekmek ve beyaz peynirle çok iyi gidiyor. Kahvaltı ile hissettiğim eksiklikler ise kişi sayısı artsa bile bal, reçel ve söğüş miktarı aynı oranda artmıyor gibi geldi, ek olarak portakallı gelen reçel aşırı suluydu belkide mübah olanı budur.

Özet olarak nezih ortamı, şehir içinde oluşu ve kaliteli ürün kullanmalarından kaynaklı gitmenizi tavsiye ediyorum.

Ankara'da Önerdiğim diğer kahvaltı mekanları için tıklayın

İletişim için: 0312 457 40 43

         

No Comments Yet.

Leave a comment