Globica Coffee Shop

Globica Coffee Shop

 

Çankaya Uğur Mumcu caddesi üzerinde yer alan Globica Coffee Shop 3.nesil kahve kültürünü yaşatıyor.Ankara'da butik olarak hizmet veren ve rakiplerine göre daha büyük bir mekana sahip.Buna rağmen butik havasından çok uzaklaşmamış görünüyor.Her köşesinde farklı bir havası olması ticarethane haline gelmiş büyük kahve dükkanlarından ayrılmasına neden oluyor.

 

 

Bir köşede bilgisayarınızı alıp işlerinizi hallederken içeceğinizi yudumlayabilir. Başka bir köşede ise satranç oynayarak beyin jimnastiği yapabilirsiniz. Belirtmem gerekir ki Globica'da hatırı sayılır derece kitap ve dergi bulunuyor(karikatür dergileri dahil). Benim gibi okuma konusunda sıkıntıları olanların bile canını çektiren bir ortam oluyor.Ne yalan söyleyim kitap okuyanlara özendiğimi itiraf etmeliyim.

 

globica coffee shop

globica coffee shop

 

Globica Coffee bizlere klasikleşmiş açlık kesen ufak sandviçleri ve magnolyanın da dahil olduğu  tatlı seçenekleri sunuyor. Mekana girdiğiniz anda kasanın arkasında yer alan listeden seçiminizi yapıp yerinize direk geçebilirsiniz. Siparişinizi masanıza getiriyorlar ödemeyi daha sonrasında yapabiliyorsunuz.

 

 

Kahve çeşidi olarak özellikle başta da belirttiğim üzere 3.nesil kahve çeşitlerinden Chemex , Syphon ve v60 bulunuyor. Kahve kültürü olan kişiler için bu seçeneklerin önemli olduğunu düşünüyorum. Çay olarak nar, mango  ve vanilyalı siyah çay bulunuyor. Mango çayının tadının gayet başarılı olduğunu söyleyebilirim. Soğuk havalarda ise bol tarçınlı salep veya ballı süt bu huzur dolu ortamda çok iyi gidiyor. Globica Coffee misafirperver bir davranış olarak bütün içeceklerin yanında zencefilli Biscoff  ikram ediyorlar.

 

Bilginiz olması açısından aşağıda mekanın çalışma saatlerini de paylaşıyorum.

Pazartesi    07:30 – 00:00
Salı            07:30 – 00:00
Çarşamba   07:30 – 00:00
Perşembe   07:30 – 00:00
Cuma         07:30 – 01:00
Cumartesi   08:00 – 01:00
Pazar         08:30 – 00:00

İletişim için :

globicacoffee@gmail.com  veya 0553 860 59 78

 

 

No Comments Yet.

Leave a comment