Gramofon Cafe

Gramofon Cafe

Ankara'nın eski semtlerinden birisi olan Ankara kalesi bölgesinde kaleye çıkan yokuş üzerinde yer alan mekandır Gramofon Cafe. Fotoğraf çekmek için özellikle turistlerin ve fotoğrafçıların rağbet gösterdiği bölgede, dinlenip soluklanabileceğiniz mekanlardan birisi Gramofon Cafe. Son dönemlerde bölgedeki tadilatlar ve restorasyonlardan dolayı eskiden gitmeye çekindiğimiz yerler şimdi keyifli turlara imkan sağlıyor. İnstagram hesabınıza keyifli ve sanatsal fotoğraflar koymak isterseniz bu bölge tam size göre, ufak harçlıklar sonrasında bölgedeki çocuklar ile fotoğraflar çekebilirsiniz.

gramafon cafe

gramofon cafe

gramafon cafe

Radyo

gramafon cafe

gramofon cafe

gramafon cafe

soba

Gelelim Gramafon cafe yi anlatmaya, Mekanın içerisi antika sayılacak eşyalar ve plaklar ile donatılmış. Girişte mekana da ismini veren antika bir gramofon karşılıyor. Masa ve sandalyeler köylük yerlerde bulunan ahşap iskemle tarzda olduğu için çok samimi buldum. Gramofon cafenin dışarında oturmak içeride oturmaktan daha keyifli geldi bana o nedenle güneşli bir günde giderseniz sokağında ruhunu yaşayabilirsiniz. İçeride çiğ köfteci tanıtım posterleri gibi Orhan Gencebay mankeni bulunuyordu. Duvarda asılı olan Orhan Gencebay plaklarından mekan sahibinin hayranı olduğunu tahmin ediyorum. İçeride eski plaklarında satışının olduğunu duymuştum ilginiz var ise bu konuda danışabilirsiniz. Gramofon sahibi olmak isterseniz bu konuda pek gönüllü değiller haklı olarak ama sizi tutarlarsa yardımcı olacaklardır bundan şüpheniz olmasın. Ziyaretim sırasında yiyecek olarak gözleme ve çorba içtim.

gramafon cafe

menü

Menüsünün çok kalabalık olduğunu söyleyemem. İki sayfadan oluşan menüyü paylaşayım sizinle. Fiyatlar gördüğünüz üzere son derece uygun tutulmuş. Benim gibi fotoğraf çekme sevdasına kapılmış biri iseniz etrafı gezdikten sonra burada mola verebilirsiniz. Karnınızı doyurmak için buraya gelmek yerine bir şeyler atıştırmak için gelmenizi tavsiye ediyorum bölgede yemek konusunda çok daha iyi mekanlar bulunuyor, zaten burası restoran değil cafe bunu unutmamak lazım.

İletişim için : 03123094578

 

No Comments Yet.

Leave a comment