Müdavim Pide Bilkent

Müdavim Pide Bilkent

Sosyal medya’da Tobleronlu pide fotoğrafları artmaya başlamıştı, Nedir, Nerededir, kim yapar diye merak ederken adresin Müdavim Pide olduğunu öğrendik. Müdavim Pide  Ankara’da 2 adet şube ile hizmet sunuyor. Ayrancı ve Bilkent Station. Şubelerin neredeyse hepsi İzmir'de bulunuyor. Bu tarz pideciler genelde Karadeniz'den çıkar Türkiye'ye yayılır ancak Müdavim için durum farklı. Bizim gittiğimiz yer ise Bilkent oldu. Mekan Pizza İl Forno'nun hemen karşısında yer alıyor. Girişte sıra bekleyen insanlar sizi şaşırtmasın çünkü bu dönemde çok rağbet görüyor. Biraz bekleyip masamıza oturduktan sonra sıra geldi sipariş vermeye.Menüde bana yabancı gelen iki kelime bulunuyor.

  • Kolot: bir peynir çeşidi
  • Meso: Boşnak kuru eti ( isli keskin bir tadı bulunuyor)

Pide olarak kıymalı ve kaşarlı pideyi önermiyorum. Onun yerine kuşbaşı kaşar veya kavurmalı deneyebilirsiniz ama kapalı pide olsun. Pidenizin içine Kesinlikle yumurta ekletin, pidenin kenarından bir parça koparıp yumurtaya banmak çok lezzetli oluyor.

Müdavim Pide Fiyatlar

Müdavim Pide Fiyatlar

Müdavim Pide

Müdavim Pide

Kavurmalı ve Chedarlı Pide

Kavurmalı ve Chedarlı Pide

Mesolu Kaşarlı Açık Pide

Mesolu Kaşarlı Açık Pide

Tobleronlu Pide 

Fotoğrafları paylaşılan Tobleronlu pide benim favorim oldu. İçerisine seçenek olarak muz veya çilek ekleyebiliyorsunuz. ama yarısı muzlu yarısı çilekli yapmıyorlar. Pudra şekerli servis edilen Pideniz geldiği zaman erimiş toblerona ekmek banasım geldi resmen:). Suflenin farklı bir versiyonu olarak yorumlayabiliriz. İkinci seçenek ise ballı kaymaklı tahinli pide. hızlıca saldırdığımız için tüm olarak fotoğrafını sizler ile paylaşamadım:). belirttiğim gibi damak zevkine göre değişir ama bu pide 2. seçenek olarak kalabilir.

Tobleronlu Pide

Tobleronlu Pide

Ballı, Kaymaklı ve Tahinli Pide

Ballı, Kaymaklı ve Tahinli Pide

 

Çaylar ücretli görünüyor ancak sağ olsunlar bizden ücretini talep etmediler.

Fiyat konusunda değerlendirme yapabilmek için Menüden  bakabilirsiniz. Sol altta açık pidelerin olduğu bölüm tam çıkmamış. Kalan değerlendirmeleri size bırakıyorum:).

İletişim için: 03122661965

 

No Comments Yet.

Leave a comment