Özlem Döner Kebap

Özlem Döner Kebap 

Ankara Çankaya'nın yıldız semtinde Turan Güneş bulvarının bir paralelinde yer alan Özlem Döner hakkındaki görüşlerimi sizler ile paylaşmak isterim. Mekan daha önce tanıtmış olduğum Pişirme evi dalyan balıkçısının biraz üstünde yer alıyor. Tabelada ismini ilk gördüğüm zaman aklıma direkt olarak Etlikteki Özler Döner gelmişti. Kafamda bu mekanında lezzetli döner yaptıkları algısı uyandı. İçeri girdiğim anda beklentimi epey yükselttim diyebilirim. Garson arkadaşa isim benzerliğini sorduğumda, sahibinin Özler Döner ile amca çocukları olduklarını öğrendim.

özlem döner

Özlem Döner

Tabakta döner varmış gibi çıkmış 🙂

Menünün fotoğrafını çekmeyi unutmuşum o nedenle sizler ile fotoğraf paylaşamıyorum. Bir sonraki ziyaretimde bu kısımı güncelleyeceğim.Kabaca fiyatlardan bahsetmek istiyorum. Döner fiyatları 15-19 TL arasında değişiyor 70 gr. ve 100 gr. şeklinde iki seçenek sunmuşlar. İki kişi gittiğimiz için 100 gr. lık dürüm döner ve kaşarlı dönerli kapalı pide istedik. Yemekleri söyledikten sonra masaya ikram olarak salata, turşu ve sumaklı soğan geldi. Dönerli pide geldiğinde üstüne sürülen tereyağının tadı çok baskındı ama yinede döner ile güzel gitti? Pidenin içini açtığımda erimiş kaşarın görüntüsü şuan tekrar acıkmama neden oldu?.

Özlem Döner

Özlem Döner

Gelen dürüm döner beklemediğim şekilde 3 dürümden oluşuyordu ve epey doyurucuydu. 70 gr. istediğimiz zaman 2 dürüm gelecekti sanıyorum. Dürüm dönerin içinde herhangi bir sos bulunmuyordu sadece et vardı. Lezzetlerine güvendikleri için sanıyorum, başka malzemelerin tadı bozmasını istememişler. Verdikleri bu karar son derece yerinde olmuş etleri son derece lezzetliydi.Gerçekten isim benzerliğinin hakkını vermişler. Ben sormadım ama içine kaşar, sos yada soğan ekletebilirsiniz sanıyorum. İlk kez gidecekseniz sade yemenizi tavsiye ederim.

Özlem Döner

Özlem Döner

Yemeğin üstüne tatlıyı sorduğumda ikram olarak fırında ısıtılmış üstünde tane cevizleri olan tel kadayıf getirdiler. Tadı fena sayılmazdı ve her seferinde sıcak olarak servis edilmesi büyük bir artı kazandırıyor.

Özlem Döner

Özlem Döner

Özet olarak lezzetli döner yemek için çok fazla uzaklara gitmenize gerek olmadığını bu mekan sayesinde söyleyebilirim. Aspavaların yoğun temposu burada olmadığı için daha sakin bir şekilde yemeğinizi yiyebilirsiniz. Burayı öneriyorum..  

No Comments Yet.

Leave a comment