Quick China Çayyolu

Quick China Çayyolu

Ankara'da Çin yemeği için en çok tercih edilen mekan tartışmasız Quick China Çayyolu. Ankara'da 7 adet şubesi bulunuyor ancak şubeler Çankaya ilçesinde yoğunlaşmış. Benim tercihim Çayyolu Park caddesi şubesi oldu ve ziyaret edip sizler ile paylaşmak istedim. Restorana gelmeden önce muhakkak rezervasyon yaptırmanız gerekiyor. Bu nedenle yoğun oldukları için önlem almakta fayda var. Mekan içinde sigara içilmiyor. Sigara içmek için bahçedeki içinden ateş çıkan varilleri kullanabilirsiniz. Bu tabiki kış ayları için geçerli, yaz aylarında bahçesi açık olduğu sigara içilebiliyor. Bahçesi son derece keyifli Uzak doğu botanik parklarını yansıtıyor. Mekana araç ile geldiğinizde otopark sorunu yaşamıyorsunuz. Etrafta boş yer bulmak oldukça kolay. Vale hizmeti bulunuyor.

Quick China Çayyolu Bahçe

Quick China Çayyolu Bahçe

 

Varillerden çıkan ateş doğalgaz ile yandığı için üzerinizde bir is kokusu yaratmıyor. 3 adet büyük varil bulunuyor ve varil başına 10 kişi rahat sığabiliyor. Yemek sonrası gelen Yasemin çayını içmek için ideal bir ortam tavsiye ederim.

Quick China Çayyolu Bahçe

Sigara İçme Alanı

Quick China Menü

Gelelim Yemeklere, Öncelikle masanıza ilk oturduğunuzda, ikram olarak kişi başı bir adet çubuğa saplı moğol işi tavuk geliyor. Önceki yıllarda sushi ikramida oluyordu ancak artık getirmiyorlar. Bana göre uzak doğu restoranlarında en büyük sorun menü çeşitliliği dolayısı ile karar verme konusunda epey bir vakit kaybı olabiliyor. Menünün QR kodunu aşağıda paylaştım, bu sayede detaylı bir şekilde önceden hazırlık yapabilirsiniz. Menüden seçim yaptığımız yemeklerin görsellerini sizler ile paylaşıyorum.

Buharda Mantı

Kuşkonmaz- Avakado Kızartması ve Buharda Mantı 

 

Moğol İşi Tavuk

Çin Böreği ve Moğol İşi Tavuk

Tavsiyeler:

  • Moğol İşi Tavuk
  • Buharda Çin Mantısı
  • Acılı Ekşili Çorba
  • Karides Cipsi
  • Kızarmış Wonton
  • Acılı Mantarlı Tavuk
  • New Crunchy roll
Sangria

Sangria ve Karidesli Noodle

Quick China Çayyolu Sangrai içkisinde çok iddalı bu nedenle denemenizi tavsiye ederim. Son olarak sizler ile paylaşmak istediğim iki konu var. Mekan Salı ve Çarşamba günleri özel indirimler yapıyor.

  • Salı günü perakende günü ve Alkollü içeçekler neredeyse market fiyatına geliyor. Şişe şaraplar 130-150 TL bandına düşüyor. 2 kadeh fiyatına şişe şarap alabiliyorsunuz.
  • Çarşamba günü Ördek etlerinde %30 indirim var.
Quick China Çayyolu Menü

Quick China Çayyolu Menü

İletişim için telefon bilgilerini ve konumu paylaşıyorum.

Telefon: 03124411414

 

No Comments Yet.

Leave a comment