Zeytuni Ege Yöresel Ürünleri

Zeytuni Ege Yöresel Ürünleri

Zeytuni Ayrancı Güvenlik caddesi üzerinde yer alan ege yöresine ait ürünlerin satıldığı bir market. Mekan aynı zamanda kendi ürünlerinden oluşan kahvaltı servisi de sunuyor. Bir Cumartesi akşamı Hakimin yerinden çıkarken gördüğüm Zeytuni'yi ertesi günün sabahında ziyaret ettim. İçerisi ege bölgesinin havasını yakalamış diyebilirim. İçeride Çeşitli peynirler zeytinler baharatlar, tatlılar ve zeytinyağları bulunuyor. Bahçe kısmında ısıtıcı sistemi bulunmuyor o nedenle üşürseniz yanınıza ufo yada tüplü ısıtıcı getiriyorlar.

zeytuni

Ege Yöresel Ürünleri

Zemin kaldırım taşlarından olduğu için biraz basit kaçmış ama içeride samimi ortamı bozmaya yetmemiş. Kahvaltısı verilen ürünlerin kalitesi ve çeşitliliğine göre son derece uygun diyebilirim. 20 TL kişi başı kahvaltı ücreti bulunuyor. Sınırsız çay ve sahanda yumurta yada sucuk hakkınız var.

Ege Yöresel Ürünleri

Ege Yöresel Ürünleri

Eksik olarak gördüğüm nokta, kahvaltılık olarak gelen sigara böreği ve pişi dünden kalma gibi gelmişti bana yağı emmiş bir şekilde  kayışlaşmış servis edildi.

zeytuni

Ege Yöresel Ürünleri

Bunun haricinde fiyatının uygun olması size kalitesiz olduğunu kesinlikle düşündürmesin. Son derece lezzetli ürünler sunuyorlar. Hatta kahvaltımızın sonunda 3 çeşit gelen peynirden  bir tanesinden kalıp olarak satın aldık. Zeytuni çekirdek bir aile tarafından işletiyor , bu nedenden ötürü kendinizi misafir olarak görüyorsunuz. Lezzet ve fiyat orantısı açısından çok başarılı bir mekan.

Ege Yöresel Ürünleri

Ege Yöresel Ürünleri

Gelen müşteriler ağırlıklı olarak civarda oturan 60 yaş üstü insanlar ve onların yakınları diyebiliriz. Sizi bilmem ama bu şekilde olması beni daha çok mutlu etti diyebilirim. Size önerim havanın güzel olduğu bir günde ziyaret etmeniz aksi takdirde ısıtıcılar pek yeterli olmuyor. Zeytuni'de karşılaşacağınız samimiyet belkide eksi olarak gördüğünüz noktaları bertaraf ediyor diyebilirim.

 

İletişim için: 0312 428 02 22

No Comments Yet.

Leave a comment