Gökçeada Plajları

Gökçeada Plajları

Deniz girmeye karar verdikten sonra sıra rüzgara göre Gökçeada plajları arasında uygun olanı seçmeye geliyor. rüzgarın yönüne göre plaj seçerseniz daha az dalgalı bir şekilde keyfinize bakabilirsiniz.

Kefalos Plajı

Eşelek köyünde bahsettiğim sörf yapılan plajlardan birisi. Hemen yanı başında tuz gölü bulunuyor. Plajın bir tarafı göl diğer tarafı ise deniz. Daha önce bahsettiğim üzere rüzgar sörfü yapmak için ideal mekan konaklama konusunda bir çok seçenek bulunuyor, ağırlıklı olarak camping konseptinde noktalar var. Gökçeada gezinizi sadece sörf amaçlı bir tatil olarak yapacak iseniz bu bölgelerden yer ayarlayabilirsiniz.

Kefalos plajı

Kefalos plajı

Eşelek Köyü Plajı

Kefalos koyunun arka tarafında rüzgar ve dalga bakımında kat kat etkili bir yer. O nedenle de kite sörf için doğru nokta diyebiliriz. Burada ise  sörf okulu dışında tesis bulunmuyor, Gelenlerin hepsi karavan ve çadır kurarak konaklıyorlar. İllaki bu şekilde kalmanıza gerek yok tabi, Eşelek merkez buraya yürüme yakın olduğu için ister köyün içinde isterseniz de Kefalos koyundaki yerlerde konaklayabilirsiniz. Bana göre bu iki koyda deniz girmek için pey uygun değil haberiniz olsun. Ancak illaki girelim derseniz de yüzmek için Kefalos bir nebze daha uygun.

eşelek koyu

Eşelek Koyu

Eşelek koyu

Gökçeada Plajları

Eşelek Gökçeada

Eşelek plajındaki karavanlar

Laz Koyu

Gökçeadanın deniz girmek için en ideal koyu diyebilirim. Sadece denize girip güneşlenmek istiyorsanız tek adres burası. Laz koyunda yeme içme konusunda yararlanabileceğiniz büyük bir tesis bulunuyor. Kumsalı diğer koylardan farklı olarak çoğunluğu kumdan oluşuyor. Bazen rüzgar estiği zaman kumlar suratınıza çarpıyor o nedenle denize yakın tarafta oturursanız biraz daha taşlık olduğu için etkilenmiyorsunuz. Denize girmek için ideal olduğu için epey kalabalık oluyor. Ancak kumsal çok büyük olduğu için sadece dörtte birinden şemsiye ve şezlong var. Kendi eşyalarınızı götürüp ücretsiz yararlanabilirsiniz. Kumsalda yukarılara uzanan kumlar insanı çölde denize giriyor havasına sokuyor, tepeye tırmanayım dedim kumların sıcaklığından saniyesinde geri döndüm haberiniz olsun:).

Laz Koyu Gökçeada

Laz Koyu Gökçeada

Gökçeada plajları

Gökçeada Plajları Laz Koyu

Marmaros Plajı

Orman yangını tehlikesinden dolayı trafiğe kapalı olduğu için 7km lik yolu yürümeniz gerekiyor. Taşlık bir kumsalı var ama ulaşım zorluğundan dolayı çok sessiz bir yer olarak biliniyor.

Yıldız Koy

Kaleköyün hemen arkasındaki küçük koy. Bana sorarsanız denize girmek için buraya gitmenize gerek yok. Kumsalın harfiyat vari taşları çok hoşuma gitmedi. burada denize sıfır bir kamp alanı bulunuyor. Tesis konusunda plaja zıt olarak çok başarılı bir yere benziyordu onuda bahsetmeden geçmeyim.

Yazılarımın devamını okumak isterseniz

Gökçeada Gezi Rehberi için tıklamanız yeterli olacaktır

Gökçeada Gezilecek Yerler için tıklamanız yeterli olacaktır

 

No Comments Yet.

Leave a comment