Milano Gezi Rehberi ve Gezilecek Yerler

Milano Gezi Rehberi ve Gezilecek Yerler

Milano gezi rehberi yazımızda 2 günlük tatil süresince gezip görebildiğim noktaları sizler ile paylaşmak ve olası gezinizde deneyimlerimden yararlanmanızı istiyorum. Diğer sitelerdeki arkadaşlar gibi uzun süreli gezmediğimden uzun uzun müzeler saraylar tanıtmak yerine, az ve öz olarak aktarıyorum.

Milano Ulaşım :

Milano'da 3 farklı havalimanı bulunuyor bunlardan bir tanesi Bergamo havalimanı diğeri ise Malpensa ve sonuncu olarak Linate yer alıyor. Merkeze yakınlık sırası ise linate,  malpensa, Bergomo olarak düşünebiliriz. bizim şehre inişimiz Malpensa havalimanı oldu. Genellikle uygun fiyatlı bilet bulduğunuz zaman bu terminale iniş yapıyorsunuz. Terminalden şehre ulaşım için tercihimiz araç kiralamak oldu. Terminalde yer alan kiralama firmaları epey kısıtlıydı. Bizim kiraladığımız firmaya ulaşımımız ise terminalin kapısında ring minibüsleri ile oldu. Dikkat etmeniz gereken bu terminalde 2 farklı kapı bulunuyor. A ve B olarak gelişinizi birilerine bildirecek iseniz bu hususa dikkat etmenizi öneriyorum. Araç kiralama şirketleri genellikle Fiat grubunun araçlarını sunuyor. Fiyatlar ise epey uygun diyebilirim. Fiat 500 aracını günlük 20€ gibi bir tutara kiralayabilirsiniz. Ancak provizyon olarak sizlerden 1000€  kredi kartınızdan para talep ediyor. Kasko gibi konularda neredeyse bir kira bedeli daha talep ediyor günlük ücrete. Aracı teslim alırken dikkatli bakın aksi takdirde arabada bozuk para büyüklüğünden fazla bir çizik oluşursa 500€ gibi bir ücret talep ediliyor. Şehir içi ulaşım konusunda hep aracımızı kullandığımız için toplu taşımalar hakkında pek bilgim bulunmuyor.

Euro kurunun yüksekliğinden kaynaklı otoban ücretleri epey bir pahalı diyebilirim. Como'dan şehre gitmek için 0,8 Euro ile başlayıp farklı farklı gişelerden geçerek 5 eurolara kadar ücretler çıkıyor. Aracınızda ogs gibi bir sistem yok ise ticket yada credit card olan gişelere yanaşmayı unutmayın. Peşin para vermenize gerek yok kredi kartı ile ödemenizi yapabiliyorsunuz. Otoyol masrafınızda, hele birde bizim gibi Como'dan Montecarloya kadar giderseniz gidiş geliş 100€ ücret ödemiş oluyorsunuz.

milano ulaşım :)

milano ulaşım 🙂

Milano Konaklama :

Şehrin yoğun temposundan biraz olsun uzak kalmak istiyorsanız kesinlikle size önerim Como gölü olacaktır. Buradan şehre 45 dk gibi bir sürede ulaşabilirsiniz. Merkezde kalmayı düşünüyorsanız bile buraya uğramadan sakın gezinizi noktalamayın. Bizim Otel tercihimiz İbis Hotel oldu. Günlük kişi başı 150-200 TL gibi bir ücrete konaklamanızı gerçekleştirebilirsiniz.Otel, Comoya araç ile 10 dk gibi bir mesafedeydi. sabahları ve akşamları göl kenarında yürüyüş yapmak son derece keyifliydi.

como gölü

Como Gölü (Milano Gezi Rehberi )

ibis hotel como

ibis hotel como

ibis hotel como

ibis hotel como

ibis hotel como

ibis hotel como

 

 

Milano Gezi Rehberi yazısından sonra Milano hakkında gezilecek yerler hakkında bilgi almak için yakında yayınlanacak yazımızı beklemenizi öneriyorum..

 

 

 

No Comments Yet.

Leave a comment