Lviv Gezi Rehberi ve Gezilecek Yerler

Lviv Gezi Rehberi ve Gezilecek Yerler

Lviv gezi rehberi yazımızda Ukrayna'nın kuzey batısında yer alan ve 1 milyona yakın nüfuslu hatta halk arasında söylenildiği üzere nüfusun %85'i kadın olan bir memleket.Türkiye ile aynı saat diliminde.Vizesiz gidilebildiği hatta son zamanlarda gelinen noktada pasaport ihtiyacı da ortadan kaldırıldı. Kuzey Kıbrıs gibi sadece kimliğiniz ile tatilinizi gerçekleştirebilirsiniz. Lviv kentinin yerel para birimi (grivna). TL karşısında 10 kat daha değersiz olduğu için size ekonomik bir tatil seçeneği oluyor. Yanınızda dolar götürmeniz sizin için faydalı olacaktır hava limanın'da, çıkışın hemen yanında döviz bürosu bulunuyor.Şehir merkezi ile kur farkları yok denecek kadar az boş yere merkezde uğraşmanızı tavsiye etmem.İnternet konusunda şehirde sokaklarda dolaşırken bile Wi-Fi erişimi sağlayabilirsiniz çoğunluk Şifresiz olarak sunulmuş.

Lviv Gezi Rehberi ve Gezilecek Yerler

Lviv Gezi Rehberi ve Gezilecek Yerler

  • Lviv gezi rehberi ulaşım:

Hem Pegasus hemde Thy ile İstanbul'dan 2 saatlik bir uçuşla Lviv'deki tek hava limanında ulaşmanız mümkün.şehir içi ulaşımda dikkat etmeniz gereken hususlardan bahsedeyim.Taksiciler sizi hava limanından şehir merkezine 120-200 grivna arasına götürüyor, ben ilk başta sıkı bir pazarlığa oturdum arkadaşımla iyi polis kötü polis olalım diye planlar yaptım ancak  konuştuğumuz rakamları 10'a bölünce 2-3 lira için uğraştığımı fark ettim ve 120 grivnaya merkeze gitmeye anlaştık:).Taksi ile merkezden tenha bir yere gidiyorsanız dönüşünüzü hesaba katmayı unutmayın ya taksi bulamıyorsunuz yada fahiş rakamlar istiyorlar. Taksilerin ücreti uygun olduğu için toplu taşıma ile hiç seyahat etmedim, uzak yerlere taksiyle kaldığım yer merkezde olduğu için çoğu yere yürüyerek gittim.

Lviv Rehberi

Lviv Rehberi

  • Lviv gezi rehberi konaklama:

Şehir merkezinde epey bir otel ve ev var airbnb yada booking üzerinden ayarlamanızı yapabilirsiniz.Benim tercihim şehir merkezinde opera binası yakınında güzel bir ev kiralamak oldu, her yere yürüyerek gidebiliyordum üstelik evin fiyatı günlük 120 TL gibi bir rakamdı. Ev olmasının dezavantajı ise temizlik konusunda biraz sıkıntılı oluyor neticede gelip temizleyen bir görevli bulunmuyor. Bu konuda hamarat iseniz ev daha keyifli diyebilirim. 

 

 

Lviv Gezilecek Yerler için Tıklayın

Lviv'de Gezilecek Yemek Yerleri için Tıklayın

Lviv Gece Hayatı için Tıklayın

 

 

1 Response

  1. Gökşen

    Merhaba,
    Lviv’de tren garından merkeze ulaşmak için en iyi yöntem UBER çağırmak. İnternet ücretsiz tren garından ve kapının önünde de çekiyor.
    Ev kiralama konusunda sonuna kadar katılıyorum, otellerin bazıları odanızı bile düzeltmiyor o dağınıklıkla kalıyorsunuz.

Leave a comment