Lviv Restaurant Listesi Rehberi

Lviv Restaurant ve Cafe:

Boğazına düştün birisi olarak sizlere deneyip beğendiğim ve Lviv restaurant larını tanıtacağım.  Öncelikli olarak belirtmeliyim ki Lviv de yemek fiyatları son derece uygun.

Celentano Pizza

Şimdiye kadar yediğim en güzel pizzalar listesine girebilecek bir restoran daha tadına bile bakmadan içeri girdiğiniz anda kalabalıktan bunu anlayabiliyorsunuz.Genellikle boş masa bulmak için beklemeniz gerekiyor ancak oturduktan sonra şeçtiğini pizza kısa süre içerisinde getiriliyor.Fiyatlar gayet makul o nedenle hem lezzetinden hemde fiyatından kaynaklı ikinci pizzanızı sipariş etmek istiyorsunuz, çeşitler çok olduğu için ben 4 gün boyunca gittim nerdeyse menudekı çoğu pizzayı yedim, hatta bir gün kahvaltı etmek için pizza yemeye saat 11'de gittim.Favorim burası oldu diyebilirim.

Masoch Cafe

Merkezde yer alan girişi aşağıdaki fotoğraftaki gibi sıradan olan mekanın içi ve konsepti hiçte sıradan değil.İçeri girdiğiniz anda sizi ellerinde kırbaçlar olan bayan garsonlar karşılıyor ve hoşgeldiniz anlamında sizi kırbaçlıyorlar evet evet şaka değil resmen 2-3 kere bacağınızdan kırbaçlanıyorsunuz:).

lviv gece hayatı

Masoch Cafe

Yemek yemekten ziyade içeride alkol alabileceğiniz bir konsept bulunuyor, içkinizi içerken bir anda bakıyorsunuz ki garson müşterilerden birini, rızasıyla ortaya alıp kırbaçlayarak ufak bir show yapıyor. (siz talep ederseniz gerçekten canınızı yakabiliryorlar)

Yappi Sushi

Lviv merkez içerisinde bir kaç noktada şubesi bulunan sushi restoranı. Ben Svobody caddesi üzerindeki yerine gittim. Fiyatları artık belirtmeme gerek yok sanıyorum yine uygun:) .Türkiye'de yemeğe çekindiğim bütün ürünlerden sipariş verdim sayılır 🙂

lviv rehberi

Baczewski

Belkide beğendiğim en güzel mekan oldu diyebilirim içeriden huzur fışkırıyordu adeta. Buranın haftasonu sabah kahvaltıları çok meşhur ancak rezervasyon yaptırarak gidebiliyorsunuz, fix menu şeklinde oluyor brunch mantığı açık büfeden seçim yapıyorsunuz.

Kahvaltınızı yaparken ortamın güzelliği yetmiyormuş gibi ek olarak piyano dinletisi sunuyorlar. Baczewski'nin dört dörtlük olduğunu söyleyebilirim.

Lviv Restaurant kahvaltı

Lviv Restaurant

Meat and Justice

Lviv'in ilk ızgara restoranı olarak bilinen Meat and Justice eski bir hapishanenin içinde bulunuyor mekanın içerisi eski yüzyıldan kalma işkence aletleri ile donatılmış, insanın üzerinde son derece etkileyici bir hava oluşturuyor. Ülkemizde 150 TL ye satılan buyuk boy steaklar burada yaklaşık 20 TL.

Meat and Justice

Meat and Justice

Akşamları son derece kalabalık olan mekana rezervasyon yaptırmazsanız yaklaşık 1 saat kapıda bekleyebilirsiniz.Ben gittiğimde içeride rock müzik çalıyordu ve birden bire ışıklar kapanıp giyotinle devasa bir salam kesme şovu yapıldı. Sanki eski dönemlerdeki azılı bir suçlunun idam senaryosu vardı.

meat and justice

meat and justice

Centaur

Kruvasanları ile meşhur olan pastane izlenimini aldığım keyifli bir mekan. Öğle saatlerinde yürüyüşünüzü tamamladıktan sonra kahve ile birlikte lezzetli bir kruvasan arası için ideal adres.

Ben kahvaltı içinde uğramıştım  taze limonatanın tadı hala damağımda.

lviv centaur

lviv kahvaltı

 

Kryjivka

Rynok meydanında bir apartmanın giriş katında kapısı bulunan restoranta girebilmek için kapıya vurmanız ve görevlinin sorusuna "Slava Ukraini" diyerek yanıt vermeniz gerekiyor. Gizli bir mekan gibi görünse de bu parolayı herkes biliyor:).

lviv yemek

Savaş zamanında sığınak olarak kullanılan mekan günümüzde Lviv'in önemli adreslerinden birisi olmuştur. Size önerim Ukrayna'ya özel Borch çorbasını denemelisiniz ben pek beğenmemiştim ancak denemeye değer. Belirtmem gereken bir diğer nokta ise mekanın girişi ile çıkışının birbirinden farklı olmasıdır, yemek yediğiniz bölümden tünelleri kullanarak devam ederek savaş kalıntıları ile dolu olan arka bahçeye çıkıyorsunuz, ardından mekandan ayrılıyorsunuz.

kryivka

kryivka

WineHouse

Lviv merkezde 3 farklı şarap evi bulunmaktadır bana göre bunlardan en güzeli Rnok meydanda bulunan Kryjivka'nın tam arkasındaki sokakta yer alan WineHouse. Butik bir şarap evi olan mekanda peynir tabağı ile birlikte şarabınızı içip keyifli zaman geçirebilirsiniz. Buradan çıkıp hemen yan tarafındaki kokteyl barlarında eğlenceyi bir tık arttırabilirsiniz.

Amadeus

Merkezde yer alan Latin Catedralinin karşısında bulunan lüks Fransız  restorantı özelliği ile belkide Lviv'deki tek mekandır. İçeri girdiğim zaman aşırı bir kasıntılık sezdiğim için pek oturmak istemedim ama zevk meselesi tabi gitmenizi öneririm.

Lviv Gezilecek Yerler için Tıklayın

Lviv Rehberi için Tıklayın

Lviv Gece Hayatı için Tıklayın

1 Response

  1. teşekkürler

Leave a comment