Dayının Yeri Adanalı Şahin Usta

Dayının Yeri Adanalı Şahin Usta

Çankaya öveçlerde yer alan Dayının Yeri kaba tabirle giderek çoğalıyor. Mekanın 12 yıllık bir geçmişi bulunuyor. İlk başta Çetin Emeç'in arkasındaki sokakta yeşillikler içinde bir dükkandı(salaş diye tabir edilen ilk yer) sonra daha modern bir şekilde dekore edilmiş olarak yan tarafını da aldı en son olarak da Dadaşlar tortum cağ kebabın karşısında büyük bir yer daha açtıLezzetinin ve başarısının ne kadar önemli olduğunu buradan da anlayabilirsiniz. Dayının Yeri 'nin mottosu "sipariş yok kebap var". Yakınlarımdan çoğu zaman duyduğum bir mekanı ziyaret etme şansım hiç olmamıştı ama merakım giderek artıyordu. Bu Ramazan ayında ilk kez gitme fırsatım oldu ve o kadar beğendim ki ertesi gün tekrar gittim:). Mekanda Vale hizmeti bulunuyor ancak işlek bir cadde olmadığı için kendinizde park yeri bulabiliyorsunuz. Dayının Yeri 'nde rezervasyon için aradığınızda hangi taraftan yer ayıralım diye soruyorlar, Ben sarmaşıkların olduğu salaş bölümden istedim.

Dayının Yeri İlk açılan restoran

Dayının Yeri İlk Açılan Restoran

Dayının Yeri

Salaş Bölüm

Zevke göre değişir gerçi ama bana göre en son açılan bölüm misafir ağırlamak için daha uygun geldi. Ramazanda iki çeşit fix menü var. Adana, kaburga ve çöp şiş 60 TL ek olarak ciğerde isterseniz 65 TL oluyor. Yanlış anlaşılmasın yukarıda saydıklarım sırasıyla geliyor  hepsinden yemiş oluyorsunuz. Ayrı ayrı geldiği için hem sıcak bir şekilde hemde keyifli bir şekilde yiyebiliyorsunuz.

Dayının Yeri Mezeler

Dayının Yeri Mezeler

Dayının Yeri Çorba

Dayının Yeri Çorba

İlk sırada Adana kebap, fındık lahmacun eşliğinde geliyor ve tadı gerçekten muazzam çatal bıçak hak getire direk ellerle saldırdım:). Ardından gelen kaburga biraz yağlıydı ama lezzetine söylenecek bir şey yok tabi. Çöp şiş konusunda farklı bir şey demeyeceğim oda lezzetliydi ancak favorim ciğer oldu. 5 TL fark verip kesin ciğer yemelisiniz. Ben gittiğimde ciğeri kendi dürüme hazırlayıp vermişti. Bunların yanı sıra gelen közlenmiş sarımsak gerçekten muhteşem çok fazla yakmadan içini öldürmeden servis ediyorlar.

Adana ve Lahmacun

Adana ve Lahmacun

Dayının Yeri Kaburga

Dayının Yeri Kaburga

Dayının Yeri Ciğer

Dayının Yeri Ciğer

Yemeğin üstüne ise gelen dondurmalı irmik helvası ise bir tavacı Recep Usta değil ama lezzetli.

İrmik helvası

İrmik helvası

İçecek olarak şalgam ve açık ayranları bulunuyor denemenizi öneriyorum neticede kola her yerde aynı kola. Gerçekten sofradan kalktığımda tıka basa doymuştum tek çeşit yemek yemeyi sevmediğim için burası ayrı bir keyifli geldi. Boğazınıza düşkün biri iseniz Dayının Yerini kesinlikle denemenizi öneriyorum. 

İletişim ve Rezervasyon için Telefon : 03124730682

No Comments Yet.

Leave a comment