Dadaşlar Tortum Cağ Kebap Evi

Dadaşlar Tortum Cağ Et Evi

Cağ kebap hastası biri olarak Ankara'da bir çok yerde bu lezzeti deneme fırsatım oldu. Son olarak Öveçlerde yer alan Dadaşlar Tortum Cağ Et Evi ni ziyaret ettim. Mekanın dış görünüşü son derece kaliteli diyebilirim 3 katlı bir villa olarak hizmet veriyor. Dayının yerinin tam karşısında yer alıyor. Mekanda vale hizmeti bulunuyor ama sokak arasında bir yer olduğu için aralarda kolaylıkla park yeri bulabilirsiniz. Masamıza ilk oturduğumuz zaman meze olarak gelenler aşağıdaki görselde bulunuyor.

Dadaşlar tortum cağ kebap

Dadaşlar tortum cağ et evi

Ezmesinin lezzeti gerçekten güzeldi yoğun bir bayıcı tadı bulunmuyordu. Turşu ve soğan acısızdı o nedenle pek hoşuma gitmedi. Yemekten önce bana göre fiyat kalite performansı olarak pahalı olduğunu düşündüğüm çorbadan içtim (10 TL).

Dadaşlar tortum cağ kebap

Mercimek Çorbası

Gelelim asıl gelme nedenim olan cağ kebabına. Diğer cağ kebapçılarında olduğu gibi siz dur demedikçe şişiniz bittikçe yenisini getirip tabağınıza bırakıyorlar. Aklıma Osmanlı Cafedeki çay servisi geldi, orada da durmadan size çay getirip masanıza bırakıyorlardı.

Dadaşlar Tortum Cağ Et Evi Fiyatları:

Ankara genelinde olduğu gibi şiş fiyatı burada 13 TL. Normalde 4-5 şiş yemeden sofradan kalkmam ancak burada üzülerek söylüyorum, memnun kalmadığım için 2 şiş yiyerek yemeğimi tamamladım. Şişe takılan et yağsız ve çok yumuşak değildi, tabiri caiz ise hafif yaman geldi diyebilirim. Bundan 10 yıl önce ailem ile birlikte her hafta sonu gittiğimiz zamanlarda tadı daha güzeldi. Benim sevdiğim cağ kebabı tabakta kendini belli edecek böyle hafiften parlayacak.Onun dışında  Şişe takılan et miktarı yeterliydi ancak aralarda pek fazla kuyruk yağı takılmamıştı. Ete lezzeti veren yağdır bence.

Dadaşlar tortum cağ kebap

Cağ Kebap Ankara

Ana yemek sonrasında çok sevdiğim meşhur Erzurum kadayıf dolmasından sipariş ettim. Erzurumlu çok yakın bir arkadaşımın evinde bu tatlıdan yeme şansım oldu,  annesi kendi hazırladığı için sıcak bir şekilde servis etmişti, neredeyse tabağı yiyecektim şerbete ekmek banacaktım o kadar mükemmeldi:).

Dadaşlar tortum cağ kebap

Erzurum Kadayıf Dolması

Burada ise soğuk bir şekilde yanında kaymak ile servis edildi sıcak olmasını tercih ederdim kesinlikle sıcak yenmesi gereken bir tatlı tıpkı künefe gibi. Arkadaşıma gelen tabakta kaymak bulunmuyordu kaymağın bittiğini söylediler. Onun yerine sanıyorum özür niyetine pudra şekerli çilek ikram ettiler. Buradan bir kez daha teşekkür ediyorum bana göre bu tarz iyi niyet göstergeleri son derece önemli. Son olarak genelde pek bahsetmediğim bir noktaya değinmek istiyorum, çay. Tazeliği bir kenara çayın kendi kalitesi bir yana gerçekten muhteşem bir çayı var 6-7 bardak banamısın demezsiniz. 

Rezervasyon ve iletişim için telefon:  03124722020

No Comments Yet.

Leave a comment