Öküz Ankara

Öküz Ankara

Çankaya'da yer alan One Tower alışveriş merkezindeki şubesi ile oran şehri bölgesine yeni bir soluk getiriyor. Öküz Ankara bu muhitteki hem kulüp hem restoran konseptinde tek mekan. İlk göz ağrısı diye düşünüyorum mekanda epey bir doluluk bulunuyor. L seklinde tasarlanmış olan Öküz gayet büyük bir mekan diyebilirim, adeta öküz gibi kocaman yer yapmışlar:). Mekan iki farklı bölümden oluşuyor. Bahçe bölümü restaurant&pub.

İçeri bölüm ise kulüp. Saat 11 den sonra kulüp bolumu açılıyor. İkisi de birbirinden bağımsız sayılır ayrı ayrı rezervasyon yaptırmanız lazım ve fiyatları da farklı. Kulüp kısmındaki içki fiyatları daha pahalı oluyor. Yemeğimizi yerken içki fiyatları içeride de böyle olur umarım diye sevinmiştik ama maalesef kader bize gülmedi:). Mekandaki çalışanlar arası iletişimsizlik hat safhada diyebilirim.

Jehan Barbur konserinde rezervasyon için aradığımızda bistro talebinde bulunduk ve "yer tutamadıklarını erken giriş yaparsak bistro  ayarlayabileceğimiz" söylendi. Aksam gittiğimizde ise 2 kisi için bistro zaten veremiyoruz size yanlış aktarılmış dendi. Kulüp giriş saatini soruyorum kulübün girişindeki görevliye 11:30 diyor yerimize geçiyoruz bu seferde  garson geçebilirsiniz diyor.

Öküz Ankara kulüp bölümü

İçeri girdiğimiz anda tıklım tıklım olmuş bile.  Konser başladığı anda içeride sigara içirmedikleri için sonsuz teşekkürler gerçekten temiz bir hava altında eğleniyorsunuz. Konser biletlerini ister Biletix'den ister girişte temin edebiliyorsunuz size tavsiyem öncesinde restorana yer ayırtıp oradan kulübe geçerseniz kapıdaki kuyruğu atlamış oluyorsunuz.

Neyse gelelim restoran kısmına , içerisi gayet şık ve ferah. Bahsettiğim gibi alan büyük olunca tıkış tıkış masa koymaya gerek kalmamış. Bulunduğu konuma göre yemek ve içki fiyatları uygun sayılır yemekler 20-50 arası biralar 15 ten başlıyor şarap kadehleri 19, şişe ise 90 dan başlıyor. Yemek öncesi içkiler ile ikram olarak tursu ve zeytin salatası geliyor.

Kullanılan zeytinyağı gerçekten çok lezzetliydi. Merak edip sorduğum da markası olmadığını özel olarak aldıklarını öğrendim. Yemeklerimiz soğuk geldi ama ilgili arkadaş sağ olsun hemen yardımcı oldu. Adını hatırlamadığım bazlama ekmeği arasında kıyma yedim ve tavsiye etmiyorum onun yerine biftek çok başarılı ondan yiyebilirsiniz. Porsiyonları doyurucu diyebilirim.

Özet olarak öküz Ankara gece çıkıp eğlenmek için gidilebilir bir mekan diyebilirim bu saydığım sıkıntıları saymaz isek. Gerçi bu tarz durumlar her yerde olabiliyor. Neyse özellikle beni sigarasız kulüp ortamı ile tavladı diyebilirim. Gidip deneme sırası sizde..

 

İletişim için: 0312 504 73 43

No Comments Yet.

Leave a comment