Osmanlı Cafe

Osmanlı Cafe

Nargile cafe olarak hizmet veren bir mekan , Balgat-Bolu mangalcılarının bir paralelinde yer alıyor, aslında Osmanlı Cafe kocaman bir arazinin üstüne çadır kurularak yapılmış bir nargileci. Çadır deyince hemen aklınıza soğuk bir ortam gelmesin, izolasyonu düzgün yapılmış,ısıtıcılarla desteklenmiş  sıcak bir yer. Osmanlı Cafe 3 ayrı bölümden oluşuyor ama dekor neredeyse aynı.

Osmanlı Cafe'nin en güvendiği noktası nargile , tütün kalitesi ve aromasıyla, farklılık yaratmış. Ortamda çoğunlukla ney enstrumanı ile çalınan şarkılar çalıyor. Müzikten kaynaklı olduğunu sanıyorum, ortam sizi sohbet etmeye teşvik ediyor. Elinde telefon, muhabbet etmeyen, suratı asık kişiler göremedim zaten yanında da iddialı bir nargile olunca telefona firsat kalmıyor.

Müşteri olarak ağırlıklı olarak orta yaş kesimi bulunuyor. İçerisi çok kalabalık olduğu için çay hep taze servis ediliyor. Elinde kestane kebap(20tl) ve çay dolu tepsi ile dolaşan garsonlar var, durmadan masanıza bırakmaya çalışıyorlar.

                                                   

 

Yemek olarak fiyatlar orta seviyede, ben genellikle kıymalı kaşarlı gözleme yada tavuk yiyorum, içecek olarak küçük çay 3 TL olması lazım daha değişik kahve ve çaylar da bulunuyor ama ağırlıklı olarak kara düzen siyah çay tabiki:) mekanın vale hizmeti var ancak etrafında yeterince boş yer olduğu için pek gerek görmedim.

Özet olarak, nargile içmeyi seviyorsanız burayı denemenizi öneririm. Akşam saatlerinde giderseniz mekanın keyfine daha fazla varabilirsiniz.

İletişim için: 0312 284  51 51

 

 

No Comments Yet.

Leave a comment