Sado By Et Restaurant

Sado By Et Restaurant 

Çankaya Ümitköy mahallesinde şirin bir villada müşterilerine hizmet veren bir mekan Sado By Et. Ramazan ayı içerisinde olduğumuzdan  iftar yemeği için rezervasyon yaptırdım. Mekanda İftar menüsü 75 TL.Bir tanıdığımızın önerisiyle  gittiğimden dolayı merakla yemekleri ve ortamı bekliyordum. Mekanda vale hizmeti bulunuyor ancak etrafta epey bir boş alan olduğu için ben gerek duymadım. Arabayı kendim park edip mekanın önüne geldiğimde gerçekten de çok keyifli bir ortamı olduğunu daha sokaktan fark edebiliyorsunuz.

Sado By Et

Sado By Et

Sado By Et mekan içi

Sado By Et mekan içi

Masamıza geldiğimizde sanki iftar yemeği için değil de romantik bir yemek için geldiğimizi sandık?. Fotoğrafı görünce sizde bana hak vereceksiniz sanıyorum. Masaya sonradan gelen patlıcan dolması ve içli köfte fotoğrafta bulunmuyor. Ramazan pidesini kendileri yapıyor ve sıcak servis ediliyor. Masada bulunan Meyve hoşafı gerçekten süperdi, tekrar tekrar getirmelerini isteyeceksiniz:).Garsonlardan bazıları yabancı gibi geldi bana ancak hizmet konusunda bir eksiklerini görmedim.

Mercimek Çorbası

Mercimek Çorbası

İftar vakti gelip ezan okunduğu sırada şirin bir tencerede mercimek çorbası servis ediliyor. Sofradakileri silip süpürdükten sonra ana yemek konusunda  farklı seçenekler sunuyorlar. Seçiminize göre ana yemeğiniz geliyor

  • Kuzu güveç
  • kuzu şiş
  • Adana Kebap
  • Ankara Tava
  • Tavuk şiş
Kuzu Şiş

Kuzu Şiş

Kuzu Güveç

Kuzu Güveç

Kuzu Şiş son derece lezzetli ve doyurucuydu. Ancak kuzu güveç geldiğinde içinde neredeyse hiç et bulunmuyordu. Bu durumu şef garsona anlattıktan 10 dakika sonra bol etli yeni güvecimiz geldi. Nasıl böyle denk geldi onlarda pek anlam veremedi ama özür dileyip telafi ettikleri için sorun yaşamadık. Yinede Kuzu Güveci tavsiye etmiyorum. Ana yemeğimizi de yedikten sonra tatlı için pek yerimiz kalmamıştı. Maalesef tatlı olarak gelen dondurmalı portakallı Kemalpaşa tatlısını yarım bırakmak zorunda kaldım. Bildiğiniz hazır Kemalpaşa tatlısının üzerine portakal kabuğu rendelenip ve kaymaklı dondurma ile servis ediliyor.

Kemalpaşa Tatlısı Sado By et

Kemalpaşa Tatlısı

Mekanın en sevdiğim özelliği konumu oldu. Ağır bir iftar sofrasından sonra yürüyüş yapmak için son derece elverişli bir muhitte bulunuyor. yaklaşık 45 dakika boyunca civardaki villaların arasında çiçek kokuları eşliğinde yürüyüş yapıp üstümüzdeki ağırlığı atmış olduk. İftar yemeği dışında da tekrar ziyaret etmek istediğim bir mekan oldu kendileri. Bu nedenle gitmeniz için Sado By Et mekanını sizlere öneriyorum.

 

Rezervasyon ve iletişim için:  03122353642

 

 

No Comments Yet.

Leave a comment