Üstad Restaurant

Üstad Restaurant

Ankara'nın eski meyhanelerinden bir tanesi. Nenehatun caddesi üzerinde House Cafe'nin karşısı, Develi Restaurant'ın alt binasında yer alıyor. Özellikle yaz aylarında yoldan geçerken mekanın bahçesi sizi içeri davet ediyor, çiçekleri ve beyaz tonlarındaki dekorasyonu sizleri ege bölgesindeki yazlık restoranlarda hissettiriyor. Üstad restaurantın bahçesinin üzeri kapanmadığı için Kış aylarında  içerideki kapalı alanda oturabiliyorsunuz.

Bana göre bahçesi ve içerisi arasında çok fark var sanki farklı iki restoran. Bahçesi bahsettiğim gibi ferah ve içinizi açıyor, kapalı alanda ise mum ışı eşliğinde romantik yemeklerin yenebileceği ağır bir hava hissediyorsunuz, ortada yer alan piyano buna büyük etken sanıyorum. Salı ve perşembeleri piyano resitali oluyor onun dışında Cuma ve Cumartesi günlerinde ise canlı müzik bulunmaktadır.

Yeri, tarzı ve eski bir mekan olmasına rağmen fiyatları pahalı sayılmaz. Mezeleri taze ve lezzetli dönemsel olarak mezeler değişiyor mevsimi olmayan ürünlerden meze yapmıyorlar menüde de bunu belirtmişler. Size tavsiyem menüde en altta yer alan seçeceğiniz 5 farklı mezeyi almanız.

Patlıcan salatasını ve acılı kereviz salatasını çok beğenmiştim tavsiye diyorum. Ara sıcak olarak gelen karides güveç diğer mekanlardan farklı olarak içerisinde istiridye mantarı ile birlikte servis ediliyor mantar karides ile çok uyumlu bir tat yakalıyor.  Güveçte gelen kaşarlı mantar ise çok başarılı sayılmaz mantarları kurutarak pişirmişlerdi. Gelen meze ve sıcaklarla birlikte çok fazla ekmek yedim ve malesef ana yemeğe yerim kalmadı, ama öğrendiğime göre et konusunda çok başarılar bir daha ki ziyaretimde onuda deneyeceğim. Bunların dışın da dilerseniz 2 tip hazır menü var içerisinde içkide bulunuyor bunlardan alabilirsiniz ama menü içindeki meze ve yemek çok fazla olduğu için keşke söylemeseydik diyebilirsiniz.

Belirttiğim gibi mekan 2 farklı konseptte olunca içecek seçinimiz de oturduğunuz yere göre değişiyor piyano eşliğinde şarap veya güzel havada bahçede bir masada rakı içebilirsiniz. Yemeklerde olduğu gibi içki fiyatları da pahalı sayılmaz.

Ziyaretim sonrasında kafamda oluşan fikir buraya sıcak bir yaz akşamında gelme isteği oldu. Hafta içi gitmemden kaynaklı sanıyorum mekandaki müşteri sayısı epey az sayılırdı. Bu nedenden ötürü içeri kısım bana biraz kasvetli ve ağır geldi sanıyorum. Size önerim  hafta içi gidecekseniz. Rezervasyon yaptırmadan önce, akşam herhangi bir organizasyon olup olmadığını sormanızdır.   

Üstad Restarurant için iletişim bilgisi

0312 436 22 66

No Comments Yet.

Leave a comment